godne zarobki
Zagadnienia rynku pracy

Godne zarobki

Dzięki solidnemu i pewnemu zatrudnieniu wiele osób może żyć na wysokim poziomie i regularnie pozwalać sobie na zagraniczne wyjazdy, bądź zakup luksusowych samochodów. Niestety nie każdy wiedzie takie sielskie życie, a szczególnie młode osoby muszą niejednokrotnie zaczynać od zera. Poszukiwanie pierwszej pracy zaraz po zakończeniu edukacji może być dla niektórych kłopotliwe i nieco stresujące. Warto się jednak nie poddawać i dążyć do tego, aby znaleźć godną i przede wszystkim ciekawą pracę. 

Najniższa krajowa

Początkujące osoby bardzo często zaczynają od pracy, w której wynagrodzeniem jest najniższa krajowa. Kwota wypłacana pracownikowi jest zależna od tego, jaka uchwała została zatwierdzona i jaka jest wysokość wyżej opisanej płacy minimalnej na dany rok.
Pracodawcy często oferują na start najniższą krajową, ale wielu z nich pozwala zatrzymać pracownikom napiwki, na których można tak naprawdę sporo dorobić i jeśli jest się asertywną i uśmiechniętą osobą to warto tego typu pracę podjąć. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat płacy minimalnej – zerknij na ten artykuł Kapitalni.org

Praca w restauracji

Praca za barem bądź w restauracji to zajęcie, którego podejmuje się wielu studentów i osoby tuż po zakończeniu edukacji. Jest jej bowiem na rynku naprawdę sporo i praktycznie w każdym mieście można znaleźć każdego dnia ogłoszenie, w którym jedna z knajp potrzebuje kogoś do pomocy. Oczywiście nie jest to zbyt dobrze płatna praca, ale można się dzięki niej bez wątpienia nauczyć komunikacji z klientem i obycia w towarzystwie, co może bardzo szybko zaprocentować. 

Pewność siebie

Nie jest żadną tajemnicą, że pracodawcy zatrudniają najczęściej młode i ambitne osoby, które cechuje spora i widoczna gołym okiem pewność siebie. To właśnie tego typu pracownicy radzą sobie najlepiej podczas kontaktu z klientem i generują największe zyski. Restauracje i sklepy starają się więc zatrudniać w większości przypadków młode osoby, które wiedzą, w jaki sposób się ubrać i godnie prezentować. 

Możesz również polubić…