Ostatnie komentarze

  Archiwum strony

  Pożyczki pozabankowe na raty – czy warto je wybrać?

  W życiu zdarzają się różne sytuacje. Niestety są one często związane z nagłymi wypadkami. Jednak bądźmy szczerzy, jak wiele osób posiada oszczędności? Niestety jak pokazują badania wciąż wiele osób zamiast oszczędności ma co najwyżej długi. Zatem, co zrobić w takiej sytuacji?

  Pożyczki pozabankowe na raty – komu są dedykowane?

  Mając nagły wydatek, pierwsze co się kojarzy to wzięcie pożyczki lub kredytu. Oczywiście można udać się do banku, jednak uzyskanie pożyczki może nie być takie łatwe, szczególnie gdy posiadamy inne zobowiązania. Również problemem może być brak stałej umowy o pracę. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na kredyty pozabankowe rozłożone na raty. Jeszcze do niedawna wydawało się, że taka forma zaciągania zobowiązań finansowych nie jest zbytnio opłacalna, jednak obecnie coraz więcej firm oferuje takie pożyczki, przy czym warunki są całkiem korzystne.

  Na co zwrócić uwagę przy pożyczce pozabankowej?

  Pożyczka pożyczce nierówna dlatego decydując się należy zwrócić uwagę na to ile wynosi rzeczywista roczna stopa oprocentowania. W tym wypadku zasada jest jedna, im mniejsze RRSO, tym pożyczka jest tańsza, co sprawia, że dla klienta jest bardziej opłacalna. Oczywiście o tym, czy pożyczka jest korzystna nie decyduje samo RRSO, ale również prowizja. Jest ona doliczana do kosztów kredytu, ale i rat wraz z odsetkami. W tym wypadku najlepiej, aby prowizja była zerowa bądź jak najniższa. Warto również pamiętać, że rata pożyczki zawsze składa się z trzech części. Pierwsza to oczywiście pożyczona suma, druga to odsetki, a trzecia prowizja. Reasumując, jeżeli spłacimy pożyczkę wcześniej, to powinniśmy płacić tylko kwotę, która została pobrana wraz z odsetkami, ale tylko do dnia spłaty. Podobnie rzecz ma się z prowizją.

  Zalety i wady pożyczki pozabankowej na raty

  Decydując się na pożyczkę pozabankową na raty, powinniśmy wiedzieć, że ma ona zalety. Jeżeli znajdziemy dobrą i korzystną dla nas ofertę, to samo jej wzięcie jest banalnie proste. Zazwyczaj wszystkie formalności można załatwić przez internet, a wstępną weryfikację wniosku otrzymujemy już po kilku minutach. Oczywiście trzeba pamiętać, że większość firm oferujących pożyczki pozabankowe wymaga czystej historii kredytowej, zatem jeżeli jesteś wpisany do BIK czy BIG, to twój wniosek automatycznie zostanie odrzucony. Weryfikacja wniosku wymaga często wysłania przelewu weryfikującego, który traktowany jest jako potwierdzenie tożsamości. W razie niespłacania pożyczki klient otrzymuje monity, które mogą być płatne.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *