Ostatnie komentarze

  Archiwum strony

  Pożyczka dla osób ze złą historią kredytową

  W życiu każdego z nas zdarzają się sytuację, że potrzebuje gotówki na już. Osoby z dobrą historią kredytową i posiadające zatrudnienie mogą starać się o pożyczkę w tradycyjnym banku. Najłatwiej jest pójść od razu do swojego banku, bo tam najpewniej otrzymamy najlepsze warunki. osoby, które nie mają szans za pożyczkę w normalnym banku są w sytuacji kryzysowej uziemione i nie wiedzą co zrobić i skąd wziąć potrzebną gotówkę. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki pozabankowej w instytucji zwanej parabankiem.

  Pożyczka pozabankowa czy jest bezpieczna?

  Pożyczka pozabankowa wiążę się z dość dużym ryzykiem instytucji, która decyduje się pożyczyć pieniądze. Bowiem osoba ze złą historią kredytową może jej nie spłacić. Właśnie dlatego tego typu pożyczki są tak wysoko oprocentowane, bo parabanki w ten sposób ubezpieczają się przed ewentualnym ryzykiem ze strony takiej osoby.

  My jako klienci takiej instytucji powinniśmy bardzo uważać co podpisujemy. Należy bardzo dokładnie czytać umowy i wszelkie dokumenty, które są nam podstawione pod nos. Jeśli tego nie zrobimy to możemy się narazić na o wiele większe koszty niż się spodziewamy. Najlepiej więc sięgać po tego rodzaju pomoc tylko w przypadku braku innego wyjścia.

  Tala pożyczka pozabankowa: https://www.wonga.pl/pozyczka-pozabankowa-w-wongacom wiążę się z ponoszeniem przez nas dodatkowych kosztów za jej udzielenie. Nic dziwnego, bo pożyczkodawca ponosi bardzo duże ryzyko straty swoich pieniędzy. Musimy się więc liczyć z często dużo wyższymi kosztami.

  Kolejną ważną kwestią dla osoby ze złą historią kredytową jest fakt, że w parabankach historia kredytowa nie jest aż tak skrupulatnie sprawdzana i nawet osoby, które w przeszłości miały spore problemy ze spłatą zobowiązań mogą liczyć na pomoc.

  Trzeba jednak pamiętać, że dla osób, które są w pętli zadłużenia tego rodzaju pożyczki nie są dobrym wyjściem. Wpędzają się tym w tylko jeszcze większe długi, z których bardzo ciężko jest finalnie wyjść.

  Najlepiej zamiast udawać się do parabanku prosząc o pożyczkę pozabankową popytać znajomych czy rodzinę, czy nie mieliby dla nas jakiejś gotówki na którą mogą poczekać. Znajomi czy rodzina nie naliczą nam dodatkowych odsetek i prowizji co finalnie sprawia, że nasz dług jest mniejszy. Oba długi trzeba będzie zwrócić, ale pożyczając od znajomych nikt nie naliczy nam dodatkowych odsetek i ewentualnych monitów za nieterminową spłatę co u osób ze złą historią kredytową zdarza się bardzo często. Finalnie wpędzają się w jeszcze większe problemy zamiast wychodzić z długów i odbudowywać swoją historie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.