Ostatnie komentarze

  Archiwum strony

  Potrzebne pieniądze od zaraz!

  Życie potrafi nas zaskakiwać nagłymi sytuacjami. I tak może się okazać, że nagle jest nam potrzebna gotówka, której nie mamy na koncie. Co wtedy zrobić? Szybkim sposobem na zdobycie funduszy jest pożyczka gotówkowa.

  Podstawowe pytania

  Zanim zdecydujemy się na jakąś pożyczkę gotówkową, musimy szczerze odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze, jakiej kwoty potrzebuję? Maksymalna wartość pożyczki to w przypadku wielu ofert około 10 000 zł. Jeśli potrzebujemy mniejszej sumy, łatwiej znajdziemy korzystną ofertę.

  Druga sprawa do rozważenia to czy damy radę regularnie spłacać zobowiązanie. Jeśli nie mamy comiesięcznych przychodów, lepiej nie podpisywać umowy. Kary za opóźnienia w spłacie potrafią być dotkliwe.

  Trzecie pytanie jest bezpośrednio związane z drugim i brzmi: Na jaką miesięczną ratę pozwala nasz budżet? Dzięki temu unikniemy podejmowania się zobowiązań, które przekraczają nasze możliwości.

  Na jaki okres chcemy pożyczyć pieniądze? To również istotne pytanie, ponieważ takie pożyczki gotówkowe jak ta https://www.wonga.pl/karta-kredytowa-czy-pozyczka-gotowkowa cechują się zazwyczaj dość krótkim czasem spłaty. Jeśli wolelibyśmy rozłożyć spłatę na dłuższy okres, lepszym rozwiązaniem będzie kredyt.

  Analizowanie poszczególnych ofert

  Gdy już określimy sumę pożyczki, okres spłaty i dopuszczalną wysokość raty, pora na zapoznanie się z konkretnymi ofertami. Różnią się one między sobą między innymi wysokością prowizji i RRSO. Oprócz tego należy też przeanalizować całkowite koszty pożyczki, ponieważ nawet przy niskim oprocentowaniu mogą się one okazać wysokie.

  Jeśli zależy nam na szybkim otrzymaniu pieniędzy, zwróćmy uwagę na czas rozpatrywania wniosku oraz wymagania formalne. Tak zwane szybkie pożyczki gotówkowe możemy otrzymać podczas krótkiej wizyty w banku, a jedyne co musimy mieć ze sobą to dowód osobisty.

  Równie istotne są sankcje za opóźnienia w spłacie. Ich wysokość może stanowić prawdziwe zagrożenie jeśli jest niewspółmierna do kwoty pożyczki.

  Czego unikać?

  Podejmując jakiekolwiek decyzje finansowe nie powinniśmy się śpieszyć. Pośpiech jest bardzo złym doradcą. Dlatego lepiej rzetelnie zapoznać się z różnymi ofertami i sprawdzić szczegółowo warunki pożyczek.

  Nie pozwól też na niedomówienia. Wszystko w ofercie, a finalnie w umowie musi być jasne i czytelne. Nie obawiaj się więc dociekliwie pytać agenta bankowego, to jego praca by wszystko ci wyjaśnić.

  Nie bądź też pochopny. Decyzje podjęte pod wpływem impulsu mogą nie być najrozsądniejsze. To co na pierwszy rzut oka wygląda na świetną okazję i tak wymaga dokładnego sprawdzenia.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *