Ostatnie komentarze

  Archiwum strony

  Inwestycja w zdrowie

  Młodość zdaje się trwać wiecznie. Jej umowna granica (w związku ze stale wydłużającą się średnią długością życia człowieka) także mocno przesuwa się do przodu. Dzisiaj nikogo nie dziwi fakt, że nawet pięćdziesięciolatków uważa się za jeszcze całkiem młodych ludzi (szczególnie, że coraz częściej tak też wyglądają). W parze z poczuciem młodości, niestety nie zawsze idzie zdrowie.

  Jak zadbać o własną przyszłość?

  W obecnych czasach (być może w związku z nadmiernym zanieczyszczeniem środowiska i pożywienia), coraz częściej zaczynają chorować również ludzie młodzi. Często dotykają ich choroby przewlekłe, bądź choroby uznawane niegdyś za domenę ludzie starszych. W takim przypadku właściwie wybrane ubezpieczenie zdrowotne może odgrywać kluczową rolę. Wypadnięcie z rynku pracy na jakiś określony (czasem niestety dłuższy) czas, może okazać się trudne pod względem finansowym. Oczywiście można w tym przypadku liczyć na zasiłek chorobowy (jeśli się pracowało i odprowadzało składki), ale zazwyczaj ledwo starcza on na godne życie, a co dopiero mówić o tym, by starczyło go również na nierzadko bardzo drogie leczenie czy też rehabilitację. Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego, może okazać się w takim przypadku kluczowe. Pozwoli opłacić rachunki za lekarzy i leczenie (choćby w części).

  Jak wybrać ubezpieczenie dopasowane do naszych potrzeb?

  Przed wyborem właściwego ubezpieczenia, warto zrobić sumienne rozeznanie rynku i przeanalizować wiele różnych ofert. Firmy ubezpieczeniowe mogą nam oferować różnorakie warianty ubezpieczenia, ograniczając katalog chorób, które będzie ono obejmować i ustalając górną granicę tzw. sumę ubezpieczenia (limit) do jakiej ewentualne leczenie będzie finansowane. Trzeba mieć więc świadomość, że takie ubezpieczenie nie musi w całości pokryć ewentualnych kosztów leczenia (szczególnie jeśli wybierzemy np. bardzo niską składkę). Warto również zastanowić się, jakich chorób wystąpienia najbardziej się obawiamy, bo wiadomo – nie da się ubezpieczyć „na wszystko”. Właśnie tych jednostek chorobowych powinniśmy w pierwszej kolejności szukać w warunkach ubezpieczenia i katalogu chorób nim objętych. W razie wątpliwości należy pytać agenta i prosić o jednoznaczną odpowiedź. W przypadku zakupu ubezpieczenia zdrowotnego, nie warto pozostawiać żadnych kwestii jako „niedopowiedzianych” lub „niewyjaśnionych”. W przypadku późniejszej chęci skorzystania z ubezpieczenia, może mieć to dla nas negatywne skutki.

  Podsumowując należy zaznaczyć, że ubezpieczenie zdrowotne może pomóc w przetrwaniu ciężkich chwil, spowodowanych chorobą. Ważna jest tu jednakże kwestia dopasowania takiego ubezpieczenia jak najlepiej do własnych potrzeb i możliwości finansowych.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *